بسیاری از افراد برای سگها و حیوان خانگی خود یک اسم می گذارند اما باید واکنش نشان دادن به این اسم به سگ آموزش داده شود. زمانی که با یک سگ سر و کار دارید، باید نام او را با شادی صدا کنید طوری که او با دیدن لحن شما، مشتاقانه به شما پاسخ دهد. این مورد به قدری ضروری است که حتی سگ های پناهگاه نیز باید نام مخصوصی داشته باشند و این نام به آن ها آموزش داده شود.

آموزش در محیط آرام

برای آموزش شناخت نام سگ، حدود 100 تا خوراکی نرم با اندازه کوچک (به اندازه نخود) را در یک کیسه بسته بندی کنید و با خود به جایی ببرید که آرام باشد و عوامل حواس پرتی کم باشد. حال سگ را باید به جایی مثل پایه صنلی، میز یا حتی خودتان وصل کنید تا سرگردان نباشد. یک خوراکی در دستتان داشته باشید و نام او را با لحنی شاد صدا بزنید. زمانی که به شما نگاه کرد، به او خوراکی بدهید. برای مدت کوتاهی با او صحبت کنید و سپس منتظر بمانید تا نگاهش را از شما بگیرد. پس از آن دوباره تمرین را تکرار کنید. دقت کنید که در هر بار تمرین، باید فقط یک بار نام او را صدا بزنید. تکرار زیاد و مکرر نام باعث می شود دیگر جلب توجه نکند. این کار را بارها و بارها انجام دهید. برای اینکه او از این کار لذت ببرد همیشه با لحنی شاد او را صدا بزنید.

آموزش در محیط شلوغ

زمانی که در چند مکان آرام این تمرین را تکرار کردید، تمرین را به مکان هایی با شلوغی و حواس پرتی بیش تر انجام دهید. در محیط هایی مثل پارک که ممکن است حواس سگ با وجود حیوانات دیگر یا افراد و سر و صداها پرت شود تمرین صدا زدن و تشویقی دادن را انجام بدهید. به یاد داشته باشید که باید محیط را به خوبی ارزیابی کنید و به تدریج سطح عوامل حواس پرتی را افزایش دهید. وقتی حواسش را بیش تر پرت می کنید، پاداشش را نیز بزرگ تر و بیش تر کنید تا تقویت کننده رفتار نیز بیش تر شود.

ادامه ی این مطلب را در مقاله راهنمای آموزش اسم سگ به او بخوانید.


dogs آموزش ,تمرین ,محیط ,حواس ,تکرار ,انجام ,حواس پرتی ,انجام دهید ,داشته باشید ,آموزش داده ,عوامل حواس منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
صنایع تهویه پاسارگادTahviehpasargad نقطه سرخط انجمن صنفی طراحان و معماران داخلی شیراز نابغه ی کوچک beautycare همه چی پز درمیس طب - کالاهای پزشکی و بهداشتی ترجمه متن درس های عربی دهم وبسایت فروش لوازم آشپزخانه